Czym prowadzić się przy wyborze zmywarki?

Czym prowadzić się przy wyborze zmywarki?

27 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Personalny

Czym przenosić się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym myciu naczyń, przede każdym z pomocy na spore ilości traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W trosce o siebie a o miejsce warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i zapewniał latami tak jest przeznaczyć trochę zainteresowania i wybrać najbardziej znośny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca lub do zabudowy?

Pierwsze prawa to model zmywarki w kontekście umeblowania naszej kuchni. Jeśli mamy zabudowane każde akcesoria domowe lub, gdyby jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i planujemy kuchnie na wymiar, to zapewne wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Istnieje toż wyjątkowo ważne, kiedy jesteśmy właścicielami aneksu, przypadającego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną książkę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z każdym, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są szczególnie w kolorze białym lub srebrnym (INOX) również z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo chcących, którzy lubią zajmować się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich plusem istnieje ponadto to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć dodatkowo bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej siłę. Standardowo urządzenia spędzają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom mieszkającym samotnie lub rzadko planującym i stołującym się w zakładzie. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Doskonale przyznają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie podjęło się, iż w zespół kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody czerpiące ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz opublikowane w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas tradycyjnego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych tychże naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy ponadto od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto pomyśleć również tąż rolę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na punkt zużycia wody dla danego modelu. A właśnie w wypadku małych zmywarek istnieje toż pobór wielkości 7l, i mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż korzystasz w układzie do prania ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawa na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej jakość energetyczna. Istnieje toż parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jeszcze przychodzi na pomoc środowiska. Klasy energetyczne zalecane są w siły od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza danie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to klasa najmniej finansowa i ciepła dla klienta.

Podobna miara od I do G zwie też klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę tak jest dać uwagę na stan hałasu, jaki emituje urządzenie. Istnieje toż zwłaszcza ważne, gdy zmywarka działa w graniczącym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na etapie 40dB, ale wartości nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na etapie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż ubezpieczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe szczegóły

Bardziej wymagający klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej powiązane z ekonomią zmywania, czyli na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono mało w konkretnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i może szufladę z matą antypoślizgową albo jaki dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy pobrać w licznych sklepach sieciowych otrzymujących się w konkretnych centrach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie lżejszą i korzystniejszą formą, nawet z pomocy na wyższy wybór artykułu oraz wartości, a więcej na rzeczy transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o medium i stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Czy polecasz