Facebook odnotował spadek dochodów

Facebook odnotował spadek dochodów

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Personalny

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook odnotował na początku roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wpisania na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 przenoszą się m.in. na całe spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, iż w centralnym kwartale tego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To wspaniali wzrost rok do roku (w centralnym kwartale 2019 r. koncern informował o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do gustu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, iż w zeszłych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” wartości i popytu na reklamy.
Przedstawiciele Facebooka odmówili znalezienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W końcach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do zmiany informacje prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo produkowanych z zastosowaniem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w moc przypadkach nie monetyzuje. Dodatkowo w pas najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w znacznym segmencie reklamy.

W marcu z pomocy Facebooka korzystało 2,6 mld aktywnych w układzie miesiąca użytkowników. To o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Ilość osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do gustu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób zastosowało w marcu z choć samej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. To o 11 proc. więcej, niż w współczesnym jedynym stanie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w polemice z analitykami stwierdził, że pandemia i związana z nią konieczność tkwienia w budynku przez dużo osób przesuwa się na większe przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy lub małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były zatrudniane do transmisji wydarzeń przenoszących się w klasie pozawirtualnej, obecnie wykorzystywane są przez nauczycieli, sektor radości i instytucje religijne. Już z pomocy tego modelu ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera sporzy wpływ na Facebooka i pokazałeś swoje zaniepokojenie tym, że kryzys nią doprowadzony może potrwać dłużej, jeśli zniesienie zawartych w moc miejscach obostrzeń nastąpi zbyt szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka buduje nasze cele zawodowe zdalnie.

zobacz również

0 0 votes
Czy polecasz