Klocki Lego dla każdego

Klocki Lego dla każdego

4 lipca, 2022 0 przez Doradca Personalny

Branża zabawkowa powszechnie jest kojarzona z dziećmi, a nie jest to do końca stan faktyczny. Jest wiele zabawek które są chętnie używane zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Do tej kategorii zaliczmy chociażby gry planszowe czy karciane, kolejki elektryczne, modele do sklejania.

Jednym z produktów zabawkowych, który łączy pokolenia i „bawią” się nim zarówno młodzi jak i starzy są klocki LEGO. Są to chyba najpopularniejsze klocki na świecie, których wyprodukowano tysiące zestawów, w tym wiele z nich wręcz kultowych, osiągających zawrotne ceny na rynku wtórnym.

Niektóre z zestawów klocków LEGO są naprawdę skomplikowane i zaawansowane technicznie. Na przykład zestawy do budowania robotów, mają elementy elektroniki i programistyczne. Bawiąc uczą.

Istnieje całą społeczność kolekcjonerów klocków LEGO, którzy swoją pasję zapoczątkowaną w latach dziecięcych kontynuują również w dorosłym życiu, Istnieją szacunki mówiące o tym, że nawet 1/3 zakupów klocków LEGO jest dokonywana przez dorosłych.

Klocki LEGO historia powstania

Klocki LEGO są produktem duńskiej firmy założonej przez Ole Kirk Kristiansena w 1932 roku. Tak więc klocki LEGO mają już 90 lat. Pierwsze klocki były wykonane z drewna i były dużo większe od obecnych, małych plastikowych elementów.

Obecny kształt klocków lego należy datować na rok 1958 kiedy to opatentowano oryginalny kształt klocka. Poprzedzone to zostało rozwojem technologicznym firmy, zakupiono i udoskonalano maszyny które pozwalały na tworzenie coraz to bardziej dokładnych i dopasowanych elementów, już nie drewnianych a plastikowych. Z biegiem lat firma ewoluowała, wprowadziła na rynek m.in. markę DUPLO czyli większe klocki dla mniejszych dzieci, które są dla nich bezpieczniejsze. W latach 70 wprowadzono do zestawów ludziki z charakterystycznymi dłońmi które łatwo mogły chwytać różne przedmioty znajdująca się w zestawie.

Dzięki niezwykłej pomysłowości projektantów zestawów klocków LEGO, a także dzięki najwyższym standardom wykonania LEGO stało się najbardziej rozpoznawalną firmą produkującą klocki na świecie. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości plastiku klocki zachowują swoje wszystkie właściwości przez dekady. Nie odkształcają się, nie korodują, nie kruszą i nie blakną. To właśnie trwałość klocków LEGO sprawia, że niektóre zestawy sprzed kilkudziesięciu lat osiągają zawrotne ceny.

Najsłynniejsze zestawy LEGO

Oczywiście takie zestawienie jest trudne do skomponowania przy zachowaniu pełnego obiektywizmu. Ale dla przykładu portal brickfantics.com stworzył zestawienie „most famous” jednocześnie podając cenę zestawu.
Przytoczymy tylko czołówkę zestawienia. Na pierwszym miejscu jest zestaw Star Wars 75313 AT-AT składający się 6785 klocków. Obecna cena rynkowa takiego zestawu to 700 funtów brytyjskich, czyli około 3800 złotych.
Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Disney 71040 The Disney Castle w którego skład wchodzi 4080 klocków a cena to 309 funtów brytyjskich, czyli około 1700 złotych.

Trzecie miejsce to znowu Star Wars, ale inny zestaw: Star Wars 75192 Millennium Falcon – 7541 elementów, cena 800 funtów brytyjskich, czyli 4360 zł.

Jak widać ceny są zawrotne i nie ma wątpliwości, że fakt iż ludzie są w stanie płacić takie kwoty za klocki, świadczy o ich bardzo dużej jakości.

Klocki LEGO gdzie kupić

Jeszcze w czasach PRL-u klocki LEGO to był prawdziwy unikat w Polsce i mało kto mógł sobie na nie pozwolić. Dostępne były wyłącznie w niektórych sklepach Pewex i kosztowały w tamtejszy realiach krocie.

Obecnie dostępność klocków LEGO jest ogromna, są w ofercie niemal każdego szanującego się sklepu zabawkowego. Ponadto można zakupić klocki w internecie, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych czy za pośrednictwem social media, gdzie są całe społeczności zbudowane wokół kultowych klocków.

Jeśli chodzi o nowe zestawy klocków LEGO to ceny najczęściej są zbliżone u różnych sprzedawców. Inaczej sytuacja się przedstawia w przypadku starych zestawów, można by je wręcz nazwać – kolekcjonerskich. Tutaj ceny potrafią osiągać wartość nawet kilku tysięcy. Podobnie dzieje się w przypadku ostatnich partii klocków na rynku z danej serii, często ich cena w porównaniu z pierwotną wzrasta dwu- trzy- krotnie.

Klocki LEGO w ofercie sklepu MiastoZabawek.pl

Warto zakupić klocki LEGO u rzetelnego i renomowanego sprzedawcy, który dba o każdy detal procesu. Z całą pewnością możemy polecić sklep internetowy MiastoZabawek.pl który istnieje na rynku już ponad 25 lat, i cały czas się rozwija.
MiastoZabawek.pl to internetowa odsłona sklepu stacjonarnego „Wyspa Szkrabów” znajdującego się na Rynku w Nysie. Sklep dba o każdy szczegół, począwszy od szybkiego i profesjonalnego kontaktu z Klientem, poprzez szybką realizację zlecenia. Ceny są konkurencyjne, produkt zawsze zgodny z opisem, starannie spakowany i zabezpieczony.

Serdecznie zapraszamy do zakupów.

0 0 votes
Czy polecasz