Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Personalny

Koszt ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właśnie małej stawki za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i ogromną różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w treści nie istniała naprawdę duża miesiąc po miesiącu. Czym toż istnieje wykonane? Spadkiem popytu, który dotyczy z epidemii koronawirusa, a jeszcze kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim zaś trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w drudzy producenci ropy naftowej porozumiały się w spraw redukcji wydobycia surowca, wtedy nie poprawiło to całej pozycji na globalnych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

 

W skutku na zbycie mamy sporą nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie mówi się więcej o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe z ceny na zbycie kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia znaczone są wyżej z tych, które wypełniają się szybciej. Powstaje i fakt z magazynowaniem surowca, jaki nie jest wykorzystywany. Na samych tankowcach aktualnie zachowuje się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe obecna sprawa jest doskonałą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego surowca z dodatkowym miesiącu. Tak w obecnym przypadku powinien planować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale te możliwość uzyskania transportu surowca. Tylko zatem nie jedyna możliwość, aby zacząć żyć na kryzysach i wzrostach cen ropy!

Obecna sytuacja zmusza do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to ceny są niezwykle niskie, jednak z okresem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo znoszona także tym jedynym cenę ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma te wzrost popularności ekologicznych źródeł mocy i elektromobilności.

Jak zatem zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka złotych sposobów, by handlować ropą, w obecnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można też inwestować w treści naftowe, w ETF-y lub również w ropę naftową MLP. Dobrym wyjściem jest podejmowanie z platformy internetowej Oil Profit, która pozwala handlowanie z kontrahentami z wszystkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z uwagą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by spróbować swoich ról. A ofert są ogromne, bo wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami marek na wszelkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest kluczowym surowcem odgrywającym szczególnie ważną siłę na świecie. Nic nie uważa na to, aby w najbliższych latach czarne złoto było podziać na miejscu. Więc nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Czy polecasz