lombard, życie pod zastaw Chojna  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Chojna zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Personalny

Czy istnieje punkt, w którym można pozyskać świetne promocje? Nabyć niespotykane przedmioty, które nie są możliwe do znalezienia w innym miejscu? W rzeczy samej, taka przestrzeń istnieje i jest nią każdy komis, który tylko znajdziecie. Nie ma dwóch takich samych komisów, w każdym takim miejscu spotkasz zróżnicowany wybór, w każdym z nich możesz kupić odmienny wyjątkowy przedmiot. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto poznawać komisy, szczególnie jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą albo po prostu poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

Stare szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze podejście do komisów jest zdecydowanie odmienne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się dziwić, ponieważ nasze pierwsze przygody z lombardami zapewne nie były zbyt przyjemne. Jeśli co poniektórzy to mają w pamięci, to pierwsze komisy, z lat 90 i inauguracji XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Niewielkie lokale, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy ruch, a przy tym miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich chwilach chciałoby się siedzieć tam dłuższą minutę i wybierać coś? Zdecydowanie komuś, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w komisie albo zdecydowanie znalazł się w wielkiej potrzebie i szuka tanich przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

Ponadto, jeżeli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za zbycie albo zakup, to jest w błędzie. Właściciel zawsze miał ochotę nabywać jak najtaniej, a zbywać jak najdrożej, wykorzystując to, że ludzie nie mieli pojęcia transakcjach biznesowych i negocjacjach.

Szczęśliwie takie czasy już odeszły, a nasze komisy przeszła kultura krajów zachodnich, która ma nieco inne podejście do sprawy, więc możemy bez obiekcji zwiedzać takie miejsca, których ilość wzrasta. Teraz spora część komisów jest dość duża. Dba się o to, żeby klient czuł się dobrze i żeby miał okazję coś wybrać. Wszystkojest dość uporządkowane, żeby bez stresu można było przejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach są same wiekowe rzeczy, czy również jakieś nowe i interesujące i może niekiedy bardzo cenne? Najpierw warto stwierdzić, że w komisie, jeżeli chodzi o wartość, nie zatrzymujmy się na tym, czy coś jest nowe, czy wiekowe. Po prostu, żeby określić czegoś wartość, musimy się na tym znać. Możemy przecież zlokalizować jakieś antyczne meble, które pozornie mogą zdawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać przeróżne szpargały, na przykład zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne rzeczy, które nawet nie są zdatne do naprawy. Dlatego znajdując się w komisie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego odnaleźć?

W lombardach można odszukać niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak duży jest komis, no i oczywiście, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy spotkać komis wyłącznie z urządzeniami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z biżuterią.

Jeśli szukamy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych tego typu urządzeń, to w komisie możemy mieć okazję na zakup ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Drobiazgowo możemy obejrzeć urządzenie, zlokalizować jego obrażenia, historię, no i zdecydowanie wypróbować. Może to być także okazja dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich urządzeniach nieco zarobić. Możemy przecież nabywać rzeczy nienowe i zbywać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

Lombardy mogą być dla nas okazją do zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy duszę biznesową. Starczy tylko rozglądać się w sieci i szukać najbliższych komisów. Później czasami można pójść do nich i znaleźć prawdziwe okazje.

Lombardy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą pasję i kolekcjonujemy przeróżne interesujące przedmioty, to w lombardach możemy w rzeczy samej odszukać je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne inne rzeczy. Ot tak musimy mieć świadomość czego i gdzie poszukiwać.

Odpoczynek w komisie

Okazjonalnie, zamiast spędzać wolne dni w galerii albo w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już olbrzymią przygodą.

Stare zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić skojarzenia. Niekiedy wpadniemy też na sprzedawcę z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie znajdującym się w komisie, będzie potrafił przybliżyć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo ekscytujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie wyrzucony w błoto czas, lecz bardzo ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Płoty zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy

0 0 votes
Czy polecasz