Poczta kurier Białogard  zamów online

Poczta kurier Białogard zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Personalny

Z powodu wzrastającego rytmu życia i dużej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Kołobrzeg może być dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Kołobrzeg

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas a także nasze nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Kołobrzeg pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Najczęściej czas dowiezienia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedypakunki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych okazuje się niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek z osobna. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać duże ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy towar który potrzebujemy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę i umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na gabaryty przesyłki musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając rozmiary przesyłki i wagę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania przesyłki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Kołobrzeg dba żeby wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się obracać albo być zgnieciona przez pozostałe paczki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Kołobrzeg odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Kołobrzeg .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Czy polecasz