Szukanie pracy – od czego zacząć

Szukanie pracy – od czego zacząć

18 listopada, 2018 0 przez Doradca Personalny

Szukanie pracy – od czego zacząć?

Dla każdego człowieka, praca to podstawa, ponieważ w dzisiejszych czasach bez pracy, normalnie funkcjonowanie nie jest możliwe. Co miesiąc bardzo dużo wydajemy pieniędzy na same opłaty i ogólnie na życie. Niestety cały czas ceny opłat i wszystkich towarów wzrastają z roku na rok. Mając rodzinę, liczną też nie, bez pracy nie jesteśmy się utrzymać, dlatego każdy z nas musi pracować i zarabiać.

W dobie dzisiejszego kryzysu ogólnie jest ciężko z pracą, dlatego staramy się podjąć zatrudnienie, nie zawsze zgodne z naszym wykształceniem.
Jeśli o chodzi o szukanie pracy, to odpowiednim narzędziem jest np. Internet. To w nim jest tysiące ofert pracy, do tego pogrupowane według branż oraz regionu zamieszkania i możemy się skupić, aby zdecydować się wybrać odpowiednie ogłoszenie. Jest bardzo dużo stron internetowych, na których można się zarejestrować np. (pracuj. pl, infopraca. pl, tablica. pl, gazeta praca. pl bądź jobs. pl), wprowadzić własne curriculum Vita i odpowiadać na konkretne zgłoszenia, które nas zainteresowały.
Przy wprowadzaniu cv należy pamiętać, żeby podać wszystkie swoje dokładne dane, wykształcenie, swoje dotychczas doświadczenie zawodowe, umiejętności oraz zainteresowania. Należy się przyłożyć, aby cv wyglądało bardzo konkretnie, nie było w nim żadnych błędów oraz przygotowane z było dużą starannością.

Po odpowiedzi na interesujące nas oferty pracy, należy czekać na telefon albo e-maila z informacją o spotkaniu rekretucyjnym.
Oprócz korzystania z Internetu dobrym pomysłem jest udać się do swojego Powiatowego Urzędu Pracy, zarejestrować się jako osoba bezrobotna i śledzić wszystkie ich oferty pracy.

Poza tym, jeśli ktoś nie posiada Internetu, bądź nie umie się w nim poruszać, to należy pamiętać, że są różnego rodzaje gazet do dyspozycji, w których zamieszczone są również właściwe ogłoszenia.

Artykuł powstał dzięki portalowi Agencja pracy Tymczasowej

0 0 votes
Czy polecasz